Klasický sekt

Stali jsme se zakládajícími členy tohoto spolku

Spolek Klasický sekt (KS) byl založen koncem roku 2014 jako profesní nezisková organizace s cílem znovu-pozvednout kulturu konzumace šumivých vín vyráběných klasickou/tradiční metodou kvašením v lahvi, a to výhradně na území České republiky.

Webové stránky Klasický sekt

Členy KS jsou v prvé řadě výrobci sektů a dále pak distributoři, prodejci a další subjekty, které svými aktivitami mohou napomoci stanoveným cílům spolku. Mnoho vinařů na Moravě, ale i v Čechách začalo v posledních letech (a řada dalších začíná) s výrobou klasického sektu. Všeobecná znalost tohoto segmentu je bohužel v naší zemi poměrně nízká a konzumace šumivých vín se koncentruje především na slavnostní chvíle. KS má za cíl zavádět klasická šumivá vína po boku tichých vín a napomáhat veřejnosti orientovat se v jejich nabídce.

Vinařské oblasti v České republice mají velice podobné přírodní podmínky jako kolébka šumivých vín – Champagne. Jsme si jisti, že naši vinaři především díky svému umu, ale i historii a geografickým podmínkám, dovedou vyrábět skvělé klasické sekty a rozhodně si zaslouží své výhradní místo nejen v gastronomických zařízeních, ale i srdcích milovníků vín.